Przegrana w sparingu ze Śląskiem..

• autor: polarfun, 2011-07-27 17:42
W dzisiejszym sparingu Juniorzy Polaru ulegli drużynie Śląska Wrocław 3:6 (2:2). Zagrało 5 nowych zawodników w porównaniu ze składem, który występował wiosną (nadal trwają rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy ewentualnie dołączą do nas po obozie)

Jestem bardzo zadowolony z trójki testowanych zawodników z Prusic. Patrząc na ich zaangażowanie w dzisiejszej grze śmiało można powiedzieć, że znajdą miejsce w kadrze pierwszego zespołu juniorów, a kto wie czy nie będzie to miejsce nawet w wyjściowej jedenastce. Na pewno przydadzą się naszej drużynie. - powiedział Trener Mirosław Rokosz
Po rocznej nieobecności spowodowanej rehabilitacją powrócił Andrzej Skrzydło i rozegrał niezłe zawody, choć jak sam stwierdził "brakowało mu tlenu" - to na szczęście jest do nadrobienia.

Bardzo pozytywnie ocenić można występ Michała Berkowicza. To twardy i nieustępliwy zawodnik, który z powodzeniem zastąpi w drugiej linii lukę po odchodzącym Dawidzie Jakubowskim. Zgodnie z założeniem, każdy z zawodników rozegrał co najmniej 45 minut meczu. To był nasz podstawowy cel treningowy dzisiejszej gry. W drugiej połowie szansę gry dostali m. in. zawodnicy nie mający w ogóle doświadczenia na etapie juniora starszego oraz grali również juniorzy młodsi. Poza tym zawodnicy mieli za zadanie jak najszybciej operować piłką. Niestety, zwłaszcza w drugiej linii w decydujących momentach niektórzy zbyt długo przytrzymywali ją zwalniając grę całego zespołu. Nie udało nam się dzisiaj wygrać, ale wiem, że złość sportowa, która została wyzwolona w zawodnikach przez porażkę, przyniesie w przyszłości tylko same korzyści. - podsumował Trener Rokosz.
Należałoby dodać, że mecz miał wyraźny podział na dwie połowy. Sympatycy i kibice łatwo zauważą różnice w składach obydwu połówek meczu. Nie chodzi tutaj absolutnie o usprawiedliwianie wyniku, lecz o to, że każdy sparing jest niepowtarzalną okazją do testowania nowych zawodników oraz nowych koncepcji. A już napewno sparing ze Śląskiem.
Teraz należy życzyć drużynie udanego obozu i powodzenia w kolejnych meczach kontrolnych.
Wyjazd na obóz jutro o godzinie 08.00.
Dziękujemy również Wszystkim, którzy mimo niepewnej pogody przybyli na zawody - jak na mecz sparingowy frekwencja była niezła.
Mecz obserwował również Trener Koordynator - Artur Nahajło.

Składy:
I połowa
Kluk Paweł - Molski Dawid (testowany), Jachimowski Maciej, Ziaja Robert, Skrzydło Andrzej (30' Gancarz Maksym (testowany)) - Berkowicz Michał, Mikuśkiewicz Artur, Omar, Stępkowski Krystian - Narkiewicz Daniel, Gryz Paweł (testowany)

II połowa
Kluk Paweł - Molski Dawid (75' Ziaja Robert), Tychański Łukasz, Gancarz Maksym (75' Jachimowski Maciej), Łomża Andrzej - Płaza Dawid (75' Skrzydło Andrzej), Berkowicz Michał (65' Mikuśkiewicz Artur), Świdurski Piotr, Kalociński Robert - Gryz Paweł (70' Omar), Narkiewicz Daniel (60' Stępkowski Krystian)

Bramki dla Polaru strzelali:
Daniel Narkiewicz, Paweł Gryz (zawodnik testowany), Andrzej Skrzydło

autor: ~fac 2011-07-28 22:39:41

avatar Myślę że drużyna da sobie radę w tym sezonie powalczyć o najwyższe miejsca. Sądząc po sparingu fajnie to wygląda, są dobre wzmocnienia w obronie. Oby tak dalej.

autor: ~pedro 2011-07-29 18:57:39

avatar Też tak sądzę. Narkiewicz po kontuzji podobno, nie było Siewiery, ani Olejniczaka, nowi jeszcze nie bardzo taktycznie - ale gra napawa optymizmem. Te pierwsze dwie bramki super , nie to co Śląsk :) :)