Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Ze Świdnicą w Hokeja..

• autor: polarfun, 2011-08-24 21:53
Tak należałoby podsumować wynik uzyskany przez JS !!  - 1: 10 (0:5)... Ale od początku. Mecz rozpoczął z ponad godzinnym opóźnieniem, gdyż wszyscy wiedzieli o zmianie miejsca rozgrywania zawodów - oprócz sędziów !!  Trener przyjezdnych (czyt. gospodarzy) twierdził, że to nie Jego sprawa i gdyby nie interwencja jednego z rodziców zawodnika Polaru, mecz rozpocząłby się może o 13.00, a może nie. W każdym razie dziwi fakt, że takimi rzeczami zajmują się dorośli ludzie, na których nie zawsze możemy polegać :(   Pozytyw tego był taki, że na pól godziny przed spotkaniem były obfite opady deszczu, czyli jak w profesjonalnej piłce przystało - boisko zostało polane przed zawodami :)

czytaj dalej relacje...
Podejście do meczu Polonii było co najmniej nonszalanckie (w sezonie poprzednim wiosną Polar przegrał 3:6), co zaowocowało bramką dla Polaru już w 50 sekundzie meczu. Solową akcją po rzucie z autu popisał się Dawid Molski. Na 2:0 (18 min) podwyższył po asyście Omara ( 5 asyst w meczu !! ) niezawodny Daniel Narkiewicz wykorzystując przy tym niefrasobliwość obrony Polonii (18 min) .  "Szalejący" na prawym skrzydle Omar   zostaje sfaulowany w polu karnym w 26 minucie. Piłkę na "wapnie" ustawia Narkiewicz i mamy 3:0. Omar dalej nie odpuszcza i w 33 minucie wypuszcza do boju Kamila Mańkowskiego, który zmienia wynik na 4:0.. Teraz gra się zaostrza - rezultat - faul na Narkiewiczu w 36 minucie. Wolnego pewnie egzekwuje Artur Mikuśkiewicz, a pięknego gola głową strzela Andrzej Skrzydło. Tak skończyłaby się pierwsza połowa na spokojnie (5:0), gdyby nie wydarzenia na boisku pod koniec tej części meczu. Otóż w kilka minut Sędzia spotkania (dobrze się spisywali sędziowie) wykluczył z gry 2 naszych zawodników: Andrzeja Skrzydło i Maćka Jachimowskiego. Nie będę pisał o szczegółach, ale sędzia nie bardzo miał inne wyjście.. Cóż mamy fajny rezultat i kłopot na drugą część spotkania - będziemy grali w polu w 8 przeciwko 10-ciu !!!
Wychodzimy na tą drugą połowę - i co ? No strzelamy szóstą bramkę po kolejnej solowej akcji Molskiego. Potem  kolejną asystę zalicza Omar, a egzekutorem jest Adrian Foksiński. Teraz jest już bardzo nerwowo po stronie Świdniczan. W rezultacie kapitan drużyny Szuba zostaje wyrzucony z boiska za... no właśnie, od początku spotkania zbierał sobie "punkty" na czerwoną kartkę, jak klient fanty na wyprzedaży, no i uzbierał.. Teraz mamy tylko o jednego zawodnika mniej, więc siły się wyrównały.. Trener Rokosz dokonuje kolejnych korekt w zespole i gramy dalej swoje.. Właściwie to nie ma już o czym pisać. Rywal zostaje rozbity totalnie, a kolejne gole zdobywają: Omar po asyście Narkiewicza, Marcin Siewiera po dograniu Foksińskiego oraz Piotrek Świdurski po asyście no kogo ?? .. no Omara .. To już koniec i wynik poszedł w świat - no i brawo Polar.. !!!

Autor: polarfun

LDJ:
Kluk Paweł - Molski Dawid (65' Teodorowicz Paweł), Jachimowski Maciej (C), Ziaja Robert, Skrzydło Andrzej (C) - Omar, Berkowicz Michał (65' Płaza Dawid), Siewiera Marcin (k), Mikuśkiewicz Artur (55' Stępkowski Krystian) - Narkiewicz Daniel (75' Świdurski Piotr), Mańkowski Kamil (65' Foksiński Adrian)
Bramki: Dawid Molski x 2, Daniel Narkiewicz x 2, Kamil Mańkowski, Andrzej Skrzydło, Marcin Siewiera, Omar, Piotrek Świdurski, Adrian Foksiński
Asysty: Omar x 5, Daniel Narkiewicz, Adrian Foksiński, Artur Mikuśkiewicz,
Zółte Kartki: Andrzej Skrzydło, Maciek Jachimowski, Piotrek Świdurski
Czerwone Kartki: Andrzej Skrzydło, Maciek Jachimowski

JM

W drugim meczu ligowym nasi Juniorzy Młodsi uleli Pogoni Świdnica 4:0 (2:0) . Od samego początku widać było, że nie będzie łatwo... Świdniczanie atakowali z każdą chwilą coraz groźniej. W 10 min meczu mieli sytuacje 1x1, jednak nasz bramkarz był na posterunku i nie dał się pokonać. Polarowcy mieli także dogodną sytuację, ale Kamil Mańkowski przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przewaga Świdniczan zaczęła się zarysowywać  od 15 min. , kiedy po zamieszaniu w polu karnym strzelili nam pierwszą bramkę.  Wrocławianie nie poddawali się i szukali bramki kontaktowej. Bliski tej sztuki był Andrzej Majewski, który niestety spudłował z 8 metrów. Wynik 1:0. Nieskuteczność w ataku zemściła się na nas w ok 32min, kiedy bo błędzie naszej defensywy zawodnik gospodarzy wyszedł 1x1... Nie pomylił się i było 2:0 ! Do przerwy Świdniczanie wyrywali 2:0...

Na drugą połowę zawodnicy Polaru wyszli z motywacją, że straty mogą jeszcze odrobić... Polar starał się atakować, jednak nie udawało się nawet przedostać pod pole karne Polonii. Cała nasza defensywa grała źle... Zawodnik gospodarzy wbiega w pole karne , za sobą ściąga dwóch naszych obrońców... podaje przed szesnastkę i Świdniczanie podwyższają na 3:0. Zawodnicy Polaru nie są jeszcze przygotowani kondycyjnie do sezonu i było to widać podczas meczu . Warto też dodać, że nasz zespół przez 30 min drugiej połowy grał w dziesiątkę, ponieważ kontuzji doznał napastnik Vladek Yantsov, a trener Rokosz nie miał już zmian. Wrocławianie starali się poderwać, jednak znów błąd w obronie oraz naszego bramkarza - zawodnik Polonii podwyższa na 4:0 . W końcówce meczu Trener Rokosz przesunął z linii obrony do linii pomocy Łukasza Tychańskiego, który przez cały mecz był jasnym punktem Polaru, jednak samemu się meczu nie wygra :( .  Łukasz sam ogrywał dwóch - trzech rywali , jednak nikt z zespołu nie pokazywał się od gry i bramka "honorowa" stawała się marzeniem... Świdniczanie mieli sytuację na piątką bramkę, ale  znów nasz bramkarz nie dał się pokonać i mecz zakończył się wynikiem 4:0 !!

Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i przygotować się na Oławę !!! Powodzenia !!!