Żaki w Feryjnym Turnieju Przyjaźni

• autor: polarfun, 2013-01-31 10:19

Dnia 26 stycznia, w pierwszy dzień ferii zimowych, nasi najmłodsi zawodnicy rozegrali wewnętrzny turniej halowy nazwany Feryjnym Turniejem Przyjaźni.

Turniej odbył się na sali w Szkole Podstawowej nr 10 we Wrocławiu przy ul. Inflanckiej. Spotkali się w nim zawodnicy MKS Polar  i zarazem uczniowie Szkół Podstawowych nr 10 i 44.

Podziękowania za nieodpłatne udostępnienie obiektu sportowego na czas turnieju kierujemy do Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10, pana mgr Mariusza Rusinka.

Zapraszamy do przeczytania relacji z turnieju  oraz obejrzenia galerii zdjęć w rozwinięciu newsa....

Galeria zdjęć

nowa-galeria-4191294.jpg feryjny-turniej-przyjazni-4191308.jpg feryjny-turniej-przyjazni-4191311.jpg

Nasze żaki trenują na co dzień w jednym klubie MKS Polar, ale oczywiście w różnych grupach i miejscach, nie mając okazji poznać się bliżej. Dlatego nasi trenerzy Mirosław Rokosz i Kamil Sikora postanowili popracować nad integracją dzieci w klubie organizując Turniej Przyjaźni.

Frekwencja dopisała na tyle, że trenerzy mogli wystawić do gry 6 zespołów. Już na samym początku młodzi zawodnicy dowiedzieli się od trenerów, że nie będzie prowadzona klasyfikacja punktowa i tym samym nie będzie klasyfikacji końcowej turnieju. Nagrodą dla drużyny, która wygrała mecz była możliwość rozegrania drugiego meczu z rzędu, ale potem bez względu na wynik, drużyna ta opuszczała plac gry, dając możliwość gry innym zespołom.

Taki sposób rozgrywania turnieju spowodował, że zawodnicy nie odczuwali presji wygrywania i mogli spokojnie skupić się na tym, aby w pełni wykazać się swoimi umiejętnościami nabytymi w czasie treningów. Dzięki temu trenerzy i licznie zgromadzeni rodzice mogli oglądać 3 godzinne zmagania swoich pociech w meczach, które obfitowały w dużą ilość zdobywanych bramek. Dość powiedzieć, że przez cały czas trwania Turnieju Przyjaźni, ani jeden mecz nie zakończył się bezbramkowym remisem. Był to pokaz prawdziwego futbolu na tak, w którym na pierwszy plan wybijała się przyjemność z samej gry i radość ze zdobywania bramek.

Trenerzy postanowili, że w niedługim czasie ponownie spotkają się na kolejnym tego typu turnieju.

Jeszcze raz kierujemy swoje podziękowania do Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, trenerów, rodziców oraz pani mgr Anny Kozłowskiej i mgr Anny Księżopolskiej za wykonanie galerii zdjęć z turnieju.