Juniorzy Starsi rozegrali pierwszy sparing

• autor: polarfun, 2013-02-09 20:52

W dzisiejszym sparingu Juniorzy Starsi zmierzyli się w Siechnicach z miejscowym Energetykiem. Mecz zakończył się wygraną naszego zespołu w stosunku 5:2.

Cztery bramki zdobyli dzisiaj nasi nowi, testowani zawodnicy Sebastian Leszczyński, Mateusz Holz x2 oraz Patryk Błoniarz. Piątą bramkę zdobył Hugo.

Relacja w rozwinięciu..

W tym meczu nie było sensacji- wygrał faworyt Polar. Początek to chaotyczne ataki z obu stron, lecz lepiej zawody zaczęli zawodnicy z Siechnic, którzy w ok. 10min strzelają bramkę na 1:0 po ładnym uderzeniu z "16". Odpowiedz Polaru była wręcz natychmiastowa, piłkę po strzale głową do siatki pakuje Sebastian Leszczyński(zawodnik testowany). Jeszcze kilka nieporadnych akcji i to tyle co można napisać o pierwszej tercji meczu.

Druga tercja to już lepsza gra naszej drużyny. Przejęliśmy posiadanie piłki i kontrolowaliśmy mecz. Dowodem na to była bramka, którą wyprowadza Polar na prowadzenia, a strzelcem jej jest Mateusz Holz (ZT). Wrocławianie przeważali lecz nie mogli tego udokumentować. Parę składnych akcji, podanie na wolne pole od Patryka Błoniarza i znów Mateusz wpisuje się na listę strzelców-tym razem oszukując bramkarza w sytuacji 1x1.

Ostatnia "połówka" to gra naszego zespołu w "10" z powodu kontuzji jakiej nabawił się Andrzej Łomża. Nie było tego widać w szeregach Polaru co pokazała szybko strzelona bramka na 4:1. Tym razem po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisuje się Patryk Błoniarz (ZT). Zawodnicy z Zakrzowa próbują gry kombinacyjnej oboma flankami, jednak brak zimnej krwi pod bramką rywala nie pozwala na zmianę wyniku. W ok. 75min. gospodarze strzelają gola, który mógł im dawać nadzieje choćby na remis. Ta nadzieja nie trwała długo- w 80 min ładnym strzałem z 20m popisuje się Hubert Miara i ustala wynik spotkania na 5:2. !

Warto przypomnieć, że był to pierwszy mecz sparingowy naszych Juniorów i pierwszy wygrany co oczywiście cieszy :) Kolejnym plusem jest pokazanie się nowych twarzy w zespole i zdobycie przez nich 4 z 5 bramek ! Gratulujemy !

Całe spotkanie w drużynie z Siechnic rozegrał nasz były bramkarz Kacper Kujawski !

Skład:Węglarski (Szandrocho) po 45min- Leszczyński, Garncarz, Jachimowski C, Szandrocho/Węglarski (po 45 min), Wyglądacz, Zdybel, Miara, Łomża, Błoniarz, Holz