Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Porażki juniorów

• autor: mi-ro-, 2013-04-27 19:43

Nasze drużyny juniorskie poniosły dzisiaj porażki ze świdnickimi zespołami. Juniorzy starsi ulegli nieznacznie Stali 0:1 po problematycznym golu straconym w końcówce meczu. Juniorzy młodsi przegrali 0:3 z Gryfem tracąc gole w drugiej części meczu.

Relacje w rozwinięciu...

Po zwycięstwie i remisie przyszedł czas na porażkę. W 22 kolejce ligowej Juniorzy Starsi przegrywają swoje spotkanie ze Stalą Świdnica 1:0 (0:0). W pierwszej połowie więcej sytuacji mieli zawodnicy ze Świdnicy. Próbowali zaskoczyć nas stałymi fragmentami gry, jednak skutecznie broniliśmy dostęp do naszej bramki i wynik nie zmieniał się . Swoją wymarzoną sytuację goście mają w ok.30 min kiedy ich zawodnik staje oko w oko z Grzesiem. Na nasze szczęście myli się i piłka przelatuje obok lewego słupka bramki. Próbowaliśmy gry kombinacyjnej i zaskoczenia rywala kontratakiem. W 35min strzelamy bramkę Stali, lecz jak się później okazało Andrzej Skrzydło był na spalonym i sędzia nie uznaje bramki. W pierwszej połowie swoją sytuację z rzutu wolnego ma Majewski, a zaraz po nim Płaza który wychodzi 1x1 z bramkarzem-  w porę dobiega do niego obrońca i blokuje strzał. Wynik do przerwy 0:0 !
 Na drugą połowę goście wyszli bardzo zmotywowani. Od razu rzucili się do ataku, próbowali skrzydłami i środkiem boiska, ale nadal nic z tego nie wynikało. A gospodarze jak cały mecz czekali na kontry, taka sytuacja nadarza się w ok. 60 min kiedy lewym skrzydłem pędzi Mikuśkiewicz- niestety pod polem karnym przerywa akcję zawodnik Stali i nici ze zdobycia bramki. Świdniczanie zamykają nas na naszej połowie. Próbują dorzucać piłki w pole karne , lecz piłka zamiast w bramce ląduje w rękach Węglarskiego. Chwilę później kolejną sytuację mają nasi rywale. Zawodnik Stali wychodzi 1x1 z naszym bramkarzem- z tego pojedynku zwycięsko wychodzi Grzesiu i przerywa akcje. W końcu przychodzi nieszczęsna 80 min, po błędzie sędziego bocznego goście strzelają bramkę na 1:0. Niewątpliwie był to duży błąd arbitra, który zadecydował o zwycięstwie. Nie wiem jak można było nie widzieć tak dużego spalonego. Polarowcy próbowali zmienić ten niekorzystny wynik atakami środkiem boiska. W 87 min groźnie strzela Mikuśkiewicz - jednak piłka przelatuje obok słupka i nadal przegrywamy. Do podstawowych minut sędzia dolicza 3 minuty. Rzut wolny ze środka boiska. Prawie wszyscy nasi zawodnicy wchodzą w pole karne. Wrzutka na 16m, duże zamieszanie i celny strzał w bramkę rywala. To tyle co zostało po tej akcji. Chwilę później sędzia kończy mecz i zawodnicy ze Świdnicy zabierają 3pkt ze sobą. Podsumowując było to najgorsze spotkanie Juniorów Starszych od początku sezonu. Szkoda, że nie zdobyliśmy dzisiaj choćby jednego punktu. Kolejny mecz już w środę- tym razem podejmować będziemy BKS Bolesławiec !

Po porażce Juniorów Starszych przyszedł czas na Juniorów Młodszych, którzy podejmowali u siebie Gryf Świdnica. Młodzi Polarowcy przegrali 3:0 (0:0) i tym samym  jest to ich 3-ecia porażka z rzędu. Jak pokazały ostatnie mecze, nasi zawodnicy przegrywają swoje spotkania w kilka minut. Z Chrobrym 3 bramki w 4 minuty , z Orłem podobnie. Czy dziś miało być podobnie ? Jak się później okazało tak. Przegrywamy mecz w drugiej połowie, po przeciętnie rozegranej pierwszej. Pierwsze 40 min to zagrożenia bramki z obu stron.Mamy swoje okazje po stałych fragmentach gry, lecz znów wychodzi brak wykończenia akcji i niestety nadal remis. W 20min po błędzie w obronie dwóch zawodników Gryfu wychodzi 2x1 z naszym bramkarzem - w ostatniej fazie strzela jednak niecelnie i nadal nie pada bramka w tym meczu. Lewym skrzydłem Polar próbował napędzać duet Zasiadczyk- Zarzycki,a  z prawej zaś Pałaszewski-Tobiasz - ale dalej nic z tego nie wynikało, ich akcje kończyły się na połowie przeciwnika. Do przerwy więc 0:0 po słabej postawie obu drużyn.
 Druga połowa to dominacja Gryfu Świdnica. Nasi zawodnicy próbowali tylko wyprowadzać kontrataki, które przynosiły marne skutki . Zawsze brakowało tego ostatniego podania. Zemściło się to na nas w ok. 60 min kiedy po strzale z 30m  i słabej postawie Damiana, goście otwierają wynik. Niewątpliwie można było uniknąć tej bramki. Od razu rzuciliśmy się do szaleńczego ataku. Skończyło się tylko na chęciach. Nie potrafiliśmy groźnie zaatakować bramki rywala. 65min- kolejna  sytuacja 1x1 z naszym bramkarzem, strzał...i goście odskakują na dwie bramki ! 2:0 ! Za chwilę dostajemy kolejną bramkę i to tyle co można wyróżnić w tym meczu. Niestety znów przegraliśmy ważny dla nas mecz. Chyba tylko cud da nam utrzymanie w lidze .  Brawo Panowie za chęć i zaangażowanie, jednak samą walką się meczu nie wygra ! Trzeba zacząć trenować i wygrywać swoje spotkania ! Miejmy nadzieje, że "obudzimy" się i zaczniemy zdobywać tak cenne nam punkty !!! Kolejny mecz w środę ze Ślęzą Wrocław !

Serdecznie zapraszamy na oba spotkania !!!