Turniej żaków Polaru i Ślęzy

• autor: polarfun, 2013-09-14 21:13

NA ZAKRZOWSKIM STADIONIE ODBYŁ SIĘ PIERWSZY Z CYKLU TURNIEJÓW DLA NAJMŁODSZYCH. RYWALIZOWALI CHŁOPCY Z ROCZNIKA 2005. NIESTETY WARUNKI ATMOSFERYCZNE ZMUSIŁY ORGANIZATORÓW DO ODWOŁANIA ZAWODÓW W ROCZNIKACH 2006 I 2007

Na początek kilka słów wprowadzenia, bowiem formuła tego turnieju zdecydowanie się różni od innych. Pomysłodawcą samych zawodów jak i sposobu ich rozgrywania jest trener Ślęzy Wrocław, Grzegorz Kowalski, który osobiście objął pieczę na całą imprezą, a pomagali mu w tym trenerzy grup młodzieżowych Ślęzy i Polaru i również juniorzy z naszego klubu.

Dzisiejszy turniej był pierwszym z czterech, a punktowane w nim nie są drużyny a indywidualnie sami piłkarze. Każdy uczestników przed poszczególną serią spotkań losowany zostaje do innego zespołu. Ten sposób rozgrywania imprezy preferuje indywidualną grę najmłodszych, co w ich wieku jest bardzo ważne. Na grę zespołową i taktykę mają oni jeszcze czas, teraz mają się kiwać, strzelać i dobrze bawić.  A zasady punktacji są następujące.

za wygrany mecz - 20 pkt

remis - 10 pkt

porażka - 0 pkt

każdy gol zdobyty przez zespól 1 pkt

W dzisiejszych zawodach wzięło udział 30 młodych piłkarzy z pola i 3 bramkarzy. Rozegrano 5 serii spotkań i tyleż razy punkty zbierali zawodnicy. Mecze były niezwykle zacięte i toczyły się przy ciągle padającym deszczu, co jednak zupełnie nie przeszkadzało młodziutkim futbolistom. Gorzej wyglądała sprawa z zmarzniętymi i przemoczonymi rodzicami. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał z rak kierownika grup młodzieżowych Ślęzy, Roberta Sawickiego wspaniały medal.

KLASYFIKACJA PUNKTOWA NA NAJLEPSZEGO PIŁKARZA PO PIERWSZYM TURNIEJU (w ogólnym rozrachunku liczyć się będzie średnia z wszystkich turniejów, a żeby piłkarz został sklasyfikowany musi wziąć udział w przynajmniej trzech turniejach.

1. Piotr Walczyk  119

28. Marcin Lubczyński  25

29. Adrian Hobicki 5

30. Kajetan Dec 4

NAJLEPSZY BRAMKARZ (z racji tego że bramkarze nie wystąpili w równej ilości spotkań liczy się średnia)

1. Jakub Papieski  16

2. Mateusz Gryszkian  13

3. Hubert Grygorcewicz  12

Kolejny turniej rozegrany zostanie 29 września. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych.

Zdjęcia z dzisiejszych zawodów dostępne są pod poniższym linkiem:

artykuł autorstwa Dariusza Parossy  w całości pochodzi ze strony: