Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Przegrana po słabej grze

• autor: mi-ro-, 2014-04-17 21:14

W 21 kolejce LDJ nasi juniorzy niespodziewanie (choć niestety z przebiegu gry zasłużenie) przegrali mecz z Konfeksem Legnica 1:3.
Honorową bramkę zdobył Maciek Szukalski.
W rozwinięciu relacja i skład..

Spotkanie z Konfeksem można podsumować jednym słowem: Zawiedliśmy! Z przedostatnim zespołem tabeli przyszło nam zagrać najsłabszy mecz rundy wiosennej. Jeśli do tej pory wzosiliśmy się na wyżyny swoich możliwości to w tym spotkaniu zrobił to akurat Konfeks, dla którego każdy punkt to przedłużenie jakiejkolwiek szansy na utrzymanie w lidze.
Nasz zespół zgasł po 15 minutach. W tym czasie rzeczywiście mieliśmy swoje szanse na wyjście na prowadzenie, a najlepszą zmarnował Przemek Lebioda, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, miał piłkę kozłującą i bramkarza na 16 metrze. W tej łatwej sytuacji nasz zawodnik fatalnie spudłował. Po tym czasie do głosu doszli goście i to oni opanowali sytuację na boisku. Już po pierwszej połowie powinni prowadzić dwoma bramkami, ale w obu sytuacjach dobrze spisał się zastępujący Przemka Salamagę w bramce Damian Jurkowski.
Druga połowa zaczęła się od szybko straconej bramki. Po wysoko zawieszonej wrzutce gości, zamykający na linii końcowej akcję zawodnik Konfeksu uderzył intuicyjnie i lekko w kierunku bramki z kąta zerowego. Piłka niespodziewanie w tej sytuacji "przeniknęła" do naszej bramki. Po kilkunastu minutach wpadła druga bramka. Po naszym rzucie wolnym kiedy to przesunęliśmy się pod bramkę większą ilością zawodników, Konfeks wyszedł z kontrą zakończoną celnym uderzeniem w sytuacji 1x1 z bramkarzem.
Na ostatnie 15 minut meczu na boisku pojawił się Kornel Traczyk i to zdecydowanie ożywiło nasze poczynania w ataku. Po jednym z rajdów Kornel idealnie dograł do Maćka Szukalskiego, który również kilka minut wcześniej pojawił się na boisku i w sytuacji sam na sam Maciek ze spokojem umieścił piłkę w siatce (to jego pierwsza bramka w nowych barwach).
Wszystko wskazywało na to, że pójdziemy za ciosem, lecz przyszła kopia sytuacji przy drugiej straconej bramce. Znowu rzut wolny i większość naszych zawodników pod bramką gości. Tym razem jednak Konfeks zagrał długą piłkę w kierunku naszej bramki, lecz niestety Damian zamiast wyjść został w bramce, co pozwoliło napastnikowi dojść do piłki i wykorzystać szansę na trzecią bramkę.
Podsumowując - Konfeks wygrał zasłużenie, bo był dzisiaj lepszym zespołem, lecz pomimo słabej dyspozycji Polaru ten mecz nie musiał być przegrany. Stracone bramki wpadały w sytuacjach, które były zdecydowanie "do uratowania".
Z tego meczu należy jak najszybciej wyciągnąć wnioski i przygotować się do kolejnego, z Bolesławcem.