Porażka JS

• autor: mi-ro-, 2014-04-26 20:56

W 22 kolejce ligi dolnośląskiej juniorzy starsi Polaru przegrali w Bolesławcu z BKS-em 2:0. Więcej w rozwinięciu..

Obie drużyny stworzyły dość ciekawe widowisko. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych, a oba zespoły zagrały z pełnym zaangażowaniem.
Nasz zespół dobrze prezentował się dzisiaj w defensywie. W całym meczu gospodarzom dwa razy udało się przedrzeć przez nasze szyki obronne. Pierwszy raz po przypadkowym odbiciu piłki od naszego obrońcy napastnik znalazł się sam na sam z Przemkiem Salamagą, ale próbując lobować  nie trafił w bramkę. Za drugim razem skrzydłowy z Bolesławca przedarł się bokiem i dograł piłkę w pole karne na 9 metr, lecz bardzo dobrze spisał się nasz bramkarz, który skrócił dystans do uderzającego i pewnie wybronił uderzenie napastnika. Zawodnicy BKS-u znaleźli jednak inny sposób na zdobycie gola. Większość swoich akcji kończyli uderzeniami z okolic 20-25 metra. W ten sposób dwukrotnie pokonali Salamagę.
W dzisiejszym meczu nasi zawodnicy powinni zdobyć bramki. W pierwszej połowie dwukrotnie zmarnowaliśmy pojedynki 1x1x z bramkarzem. W drugiej części w jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Przemek Lebioda, ale nie zdołał skierować celnie piłki głową stojąc kilka metrów od bramki.
Dzisiejszy mecz niestety kończyliśmy w dziesiątkę. Wprawdzie trener miał do dyspozycji 2 zmiany, ale po ich wykorzystaniu, boisko z powodu urazu, na 8 minut przed zakończeniem spotkania musiał opuścić Kornel Traczyk.
Pomimo porażki trudno mieć pretensje do naszego zespołu, który osłabiony brakiem kilku zawodników zaprezentował się z dobrej strony.

Skład:

Salamaga, Majewski, Lebioda, Wyglądacz, Kamiński, Pałaszewski (55' Zasiadczyk), Pyrka, Traczyk, Biernacki (46' Cięciwa), Szukalski, Omieljaniuk

Najbliższy trening: poniedziałek godz. 17.45 Zakrzów