Wrocławskie derby LDJ na remis

• autor: mi-ro-, 2014-05-21 19:11

Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie Parasola z Polarem w DLJS
Pierwszą bramkę zdobył Kornel Traczyk, drugi gol dla nas padł po strzale samobójczym.
Więcej o meczu w rozwinięciu..

Nasz zespół spisał się dobrze zgarniając 1 pkt. w derbowym meczu z Parasolem który jest o kilka oczek wyżej w tabeli niż my.

Drużyna zagrała konsekwentnie  i z zaangażowaniem prezentując dyspozycję z początku rundy wiosennej.

Pierwsza połowa przypominała bardziej wymianę ciosów. Cieszy to, że udało się wykorzystać pierwszą groźną sytuację. Po wyprowadzeniu piłki prawą stroną nasz obrońca Przemek Lebioda wykonał uderzenie piłki w kierunku dalszego słupka, a zamykający akcję Kornel Traczyk dołożył nogę wyprowadzając nas na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo, bo gospodarze najpierw po indywidualnej akcji wyrównali, następnie po przypadkowym zagraniu ręką w polu karnym naszego obrońcy uderzenie z rzutu karnego zamienił na bramkę zawodnik Parasola. Wyrównanie padło jeszcze tuż przed przerwą po akcji naszych napastników Andrzej Majewski kapitalnym podaniem wyprowadził Jarka Głodka na sytuację 1x1 z bramkarzem. Jednak bramkarz gospodarzy zrobił co do niego należało broniąc strzał i dobitkę. Mimo to piłka wpadła do bramki po niefortunnej interwencji obrońcy który próbując wybić piłkę wpadł z nią do bramki.

Druga połowa nie był już tak ciekawa. Z konieczności zmieniło się nasze ustawienie, a gospodarze osiągnęli przewagę spychając nas do defensywy. Mimo to zespół stanął na wysokości zadania i nie dał się zaskoczyć. Zawodnicy Parasola stworzyli sytuacje, które były rozbijane przez naszą defensywę, albo kończyły się uderzeniami z dystansu, które pewnie wyłapywał Przemek Salamaga. Gospodarzom udało się dwukrotnie przedrzeć przez naszą defensywę jednak dwukrotnie w trudnych sytuacjach ratował nas bramkarz, wychodząc zwycięsko z pojedynków sam na sam.

Skład:
Salamaga (k) - Lebioda, Wyglądacz, Gorczyca, Kamiński, Omieljaniuk, Traczyk (80' Biernacki), Cięciwa, Szukalski (57' Śliwiński), Głodek (65' Pyrka (88' Ostros)), Majewski

autor: ~zawodnik 2014-05-22 22:15:09

avatar DZPN zweryfikował wynik meczu 21 kolejki Academy-Strzegom jako walkower na korzyść Strzegomia. To wiele zmienia w kontekście walki o utrzymanie. W sobotę nie wolno sobie pozwolić na porażkę!