Cenne zwycięstwo w LDJS

• autor: mi-ro-, 2014-05-24 23:41

Ważne zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy starsi. W dzisiejszym meczu pokonaliśmy AKS Strzegom 2:1 po bramkach Konrada Omieljaniuka i Przemka Lebiody.
Nasi przeciwnicy oprócz tego, że przewyższali nas siłą fizyczną wykazali się jeszcze niesportową postawą otrzymując w sumie 11 żółtych kartek, a w konsekwencji 2 czerwone pokazane w końcowych minutach meczu.
W rozwinięciu skład i relacja..

Dla zespołu ze Strzegomia wygrana w dzisiejszym meczu przywróciłaby przede wszystkim realne szanse na utrzymanie w lidze. Nasz zespół w przypadku przegranej miałby nadal przewagę punktową nad strzegomianami, ale w perspektywie trudniejsze 3 ostatnie kolejki. Obie drużyny znały więc wagę spotkania.
Za zespołem gości przemawiała silna ławka rezerwowych i przede wszystkim przewaga wiekowa.
Natomiast u nas w 15-osobowej kadrze tradycyjnie juniorzy młodsi, dzisiaj pojawiło się ich 6 w tym 3 zawodników z rocznika '98.
Po naszej strony były za to inne atuty. Umiejętności indywidualne kluczowych zawodników i ich doświadczenie zdobyte przez lata gry w lidze dolnośląskiej, a przede wszystkim widoczna przez cały mecz mądrość taktyczna zespołu.
Cały mecz miał wyrównany przebieg. Agresywnie grający goście próbowali od początku zdominować nasz zespół, co po części im się udało. Około 15 min po błędzie w naszej defensywie goście wychodzą na prowadzenie. Nasz zespół jednak się nie podłamał i jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać po bramce Omieljaniuka z rzutu karnego. Do przerwy 1:1.
W drugiej połowie nasi przeciwnicy przede wszystkim nie wytrzymywali presji meczu i zamiast skupić się na grze próbowali  mniej sportowymi środkami osiągnąć cel. Na szczęście dzisiejszy mecz sędziował jeden z najbardziej doświadczonych sędziów występujących w tej klasie rozgrywkowej i skutecznie egzekwował kary w postaci najpierw żółtych, a w końcówce dwóch czerwonych kartek dla AKS-u. My natomiast graliśmy swoje, spokojnie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń nie pozwalając gościom na zbyt wiele pod naszą bramką, a w decydującym momencie zadaliśmy zwycięski cios. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotrka Gorczycy na bramkę zamienił Przemek Lebioda. Końcówka to przede wszystkim pyskówki zawodników gości i wspomniane wcześniej czerwone kartki plus kara opuszczenia ławki przez trenera gości za niesportowe zachowanie.
Zdobyliśmy kolejne punkty w tej ciężkiej dla nas rundzie. Wypada tylko podziękować naszym zawodnikom za kolejny mecz, w którym zrobili wszystko żeby najpierw zniwelować przewagę fizyczną przeciwnika a następnie zwyciężyć. Każdy z zawodników zagrał na maksimum swoich możliwości i tych czysto piłkarskich i wolicjonalnych.

Skład:
Salamaga - Lebioda, Wyglądacz (k), Gorczyca, Kamiński (85' Biernacki (90 + 1 Piwowar)), Pyrka, Traczyk, Omieljaniuk, Cięciwa (72' Ostros), Głodek (65' Szukalski), Majewski