Porażki ze Zjednoczonymi Żarów

• autor: polarfun, 2010-10-23 19:10

Niestety!

Dzisiaj dwukrotnie przegrywamy bardzo ważne mecze.

LDJ: Polar - Zjednoczeni 0:2(0:0)

Ldjm Polar - Zjednoczeni 2:6 (1:3)

Składy i opis meczów w rozwinięciu

Niestety juniorzy starsi przegrali bardzo ważny mecz. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliłoby opuścić strefę spadkową. Tak się jednak nie stało. Przegrywamy 0:2 , a Żarów odskakuje nam aż na 5 punktów.

Początek meczu pokazał, że nie będzie łatwo dzisiejszego dnia. Nasza obrona znowu nie stanęła na wysokości zadania, a szybcy zawodnicy Żarowa raz po raz dochodzili do długich piłek zagrywanych za plecy naszej obrony. Fatalnie grał zwłaszcza środek obrony. Napastnicy Żarowa aż 4 krotnie dochodzili do sytuacji 1x1 z Gnojnickim, który  na szczęście wychodził obronną ręką w trudnych sytuacjach.  Nasi zawodnicy mieli owszem swoje okazje, które było bardzo ciężko wypracować przy silnej fizycznie obronie gości. Na bramkę uderzali minimalnie niecelnie Jakubowski i Omar po zespołowych akcjach.Jednak to goście osiągnęli w tej części spotkania sporą przewagę w środku pola i powinni po pierwszej połowie prowadzić.

Druga połowa o dziwo zaczęła się od ofensywnej gry Polaru. Nasi zawodnicy zaczęli podchodzić do przeciwnika pressingiem i coraz to zmuszali go błędów w obronie stwarzając zagrożenie w obronie. Gdy wydawało się, że lada moment zdobędziemy bramkę obrońca Kluk fauluje przy linii bocznej pola karnego pomocnika gości. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego znowu przy biernej postawie obrony goście zdobywają pierwszą bramkę po strzale głową zupełnie niepilnowanego zawodnika. Nasza drużyna jeszcze zdecydowaniej ruszyła do ataków. Zawodnicy Polaru Stworzyli sobie kilka stuprocentowych sytuacji. Sam Jakubowski powinien wygrać nam mecz, ale najpierw głową trafia w boczną siatkę, następnie nie wykorzystuje kapitalnej sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzając z bliska po rękach bramkarza. Nasi zawodnicy ostrzeliwali bramkę rywala z daleka co również nie przyniosło efektu. Mieliśmy kilka stałych fragmentów, a po jednym z nich piłka przelobowała bramkarza wzdłuż bramki i zabrakło tylko zamknięcia akcji. Stworzyliśmy kilka sytuacji wychodząc z kontrą 2x1 na obrońcę gości, który wręcz ośmieszał naszych zawodników przecinając podania. W końcówce jeden z naszych środkowych obrońców przesunął sie do ataku, co niestety nie przyniosło bramki, a na dodatek w doliczonym czasie przeciwnik korzysta z błędu Sajewicza, który potknął się na piłce i przed Gnojnickim znajduje się dwóch napastników Żarowa , którzy nie marnują tej sytuacji ustalając wynik na 0:2.

Cóż, szkoda niewykorzystanej szansy prześcignięcia przeciwnika, ale gra chłopaków w drugiej połowie napawa optymizmem i pozwala patrzeć z nadzieją na dalszą część rozgrywek. Trzeba zdecydowanie poprawić skuteczność, bo to szwankuje, a kto wie czy w najblizszym meczu chłopaki, którzy dobrze ostatnio poczynają sobie  na wyjazdach nie sprawią nam niespodzianki. Czego oczywiście życzymy sobie wszyscy!! Głowa do góry i z Legnicy przywieziemy punkty!!!

Skład LDJ: Gnojnicki - Ziaja, Michalczyk, Sajewicz, Kluk - Bahrynowski (60' Mikuśkiewicz), Szantyr (75' Lechowski), Stadnik, Omar (85' Borowiecki) - Jakubowski, Stępkowski (80' Chruściński)

Zespół młodszy miał szansę na zdobycie pierwszych punktów grając z zespołem, który również miał O punktów po 10 kolejkach. Niestety chłopcy rozczarowali swoją postawą i pomimo prowadzenia (Mikuśkiewicz strzela w sytuacji sam na sam) przegrali mecz aż 6:2 co na pewno chwały im nie przynosi. Zabrakło walki i detreminacji. Błędy w obronie i błędy bramkarza oraz egoistyczna gra zawodników ofensywnych sprawiają, że przegrywamy mecz i zostajemy zepchnięci na ostatnie miejsce w tabeli. Trzeba wziąć się do solidnej pracy, żeby jak najszybciej wydobyć się z dna.

Skład Ldjm: Zakrzewski-Foksiński, Świdurski(Kostyła), Wróbel, Głodek(Piwowarski)-Traczyk(Kopka),Tychański, Zakręt P., Zakręt K.-Majewski (Łomża), Mikuśkiewicz (Kalociński)