Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Relacja ze spotkań z Orłem Ząbkowice !!

• autor: polarfun, 2011-04-11 16:14

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, poprzedzony rozgrzewką na bocznym boisku. Od początku spotkania gra była wyrównana i nic nie zapowiadało pogromu jednej z drużyn. Było sporo chaosu po obu stronach, choć tempo spotkania było całkiem niezłe. Na wyróżnienie zasługuje akcja Dawida Jakubowskiego, który po rajdzie prawą stroną boiska dokładnie zacentrował piłkę do Narkiewicza, ale ten niezbyt precyzyjnie uderzył piłkę głową i piłka ominęła bramkę. Mniej więcej w połowie pierwszej odsłony spotkania, po kontrze oraz błędzie naszej obrony do piłki doskoczył napastnik przeciwników i po przełożeniu piłki z prawej nogi na lewą, pokonał dobrze grającego w całym spotkaniu Pawła Kluka.. Nasza drużyna nie rzuciła się „ślepo” do odrabiania strat, grała dalej tak zwane „swoje” i na przerwę zeszła do szatni z niekorzystnym rezultatem. Po przerwie trener Mirosław Rokosz dokonał paru zmian w składzie oraz w ustawieniu poszczególnych zawodników. Do tej pory głęboko cofnięty Marcin Siewiera powędrował nieco do przodu, wspomagając mocno środek boiska. Zaowocowało to szybszą grą naszego zespołu – sam Marcin miał bardzo dogodną sytuację do strzelenia bramki. Zupełnie do strefy ataku przemieścił się Kamil Mańkowski. Gra Polaru stała się składniejsza .

W około 60 minucie spotkania, po rozegraniu piłki w obronie i długim podaniu Mańkowskiego do wybiegającego prawą stroną boiska Daniela Narkiewicza, ten drugi bez problemu poradził sobie z obrońcą gości i strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Orła.. Od tego momentu gra się zaostrzyła, każda z drużyn dążyła do strzelania zwycięskiej bramki. To udało się naszym juniorom 75 minucie spotkania. Ponownie po wyprowadzeniu piłki z linii obronnych i podaniu tym razem na lewą stronę boiska, do piłki doszedł Narkiewicz i po ograniu obrońcy mocno uderzył na bramkę przeciwnika. Na posterunku znalazł się bramkarz, jednak nie zdołał złapać futbolówki, która po odbiciu powędrowała pod nogi Mańkowskiego. Ten sprytnym plasowanym strzałem w długi róg bramki pokonał rywala po raz drugi.. Końcówka spotkania należała do gości, którzy za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu.. Jednak nasi chłopcy dzielnie się bronili i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Wynik 2:1 – to sukces, który przyniósł JS kolejne 3 punkty i pozwolił się zrównać punktami z drużynami bezpośrednio poprzedzającymi nasz zespół w tabeli.. Brawo !!!

Po meczu trener Rokosz nie szczędził słów pochwały i zadowolenia z postawy całego zespołu. Warto wspomnieć, że do kompletnego składu brakowało w drużynie kontuzjowanych: Mateusza Stadnika, Roberta Ziaji oraz Piotra Kluka. Po chorobie wrócił natomiast Bartek Ursyn - Szantyr , którego oglądaliśmy na boisku w końcówce spotkania …

Zespół Juniorów Młodszych, po wyrównanym i niezłym piłkarsko meczu, uległ zawodnikom Orła 0:1.. Jednakże, nasi piłkarze mogli wygrać to spotkanie, ale nie wykorzystali paru dogodnych sytuacji w pierwszej połowie meczu..

Po spotkaniu Mirosław Rokosz powiedział:

"Bardzo ucieszyła mnie bramka zdobyta przez Daniela w nowych barwach. Zasługiwał na nią już od pierwszego spotkania ze Śląskiem. Wykonał olbrzymią pracę w ofensywie dla zespołu w każdym z 3 spotkań. Jest nie tylko egzekutorem, ale i napastnikiem, który potrafi wypracować kolegom sytuację do zdobycia bramki. Nasza gra w ofensywie przybrała teraz zupełnie inne oblicze niż w rundzie jesiennej. Co najważniejsze Daniel został bardzo dobrze przyjęty przez kolegów z zespołu i bardzo szybko zdobył ich zaufanie."