Aktualności

Parasol Wrocław o meczach z Polarem !

• autor: polarfun, 2011-05-17 23:40

POLAR WROCŁAW- PARASOL WROCŁAW 5:2 (2:0)

W sobotę juniorzy Parasola wybrali sie do lokalnego rywala z Zakrzowa do Polaru, który ma nóż na gardle i broni się przed spadkiem. Tego dnia do drużyna Parasola wyglądała jakby broniła się przed spadkiem, ponieważ po 6 minutach gry i wysokim pressingu drużyna Polaru prowadziła juz 2:0. W tym momencie cała drużyna Parasola była pogubiona i nie realizowała zadań nakreślonych przez trenera przed meczem. Błąd za błędem i prezenty to w tym dniu norma wśród zawodników Parasola. Najpierw bierna postawa Danielika, Mikołajczyka, Stasiakiewicza i 1:0 w 2 minucie meczu. W 6 minucie Czapnik popełnia podwójny błąd zakończony najpierw żółta kartką a potem co gorsza fatalnym kiksem i wpuszczeniem piłki za linie bramkową. To trochę obudziło zawodników Parasola zaczęli grać aktywniej i mecz wyrównał się a sytuacji sam na sam nie wykorzystał Borczyński. Po przerwie zawodnicy Parasola zaatakowali zdecydowanie i na wynik nie trzeba było długo czekać, najpierw Borczyński znowu marnuje sam na sam, chwilę później ten sam zawodnik zdobywa bramkę kontaktową. 5 minut później po dosrodkowaniu z rzutu rożnego Borczyńskiego Bańdo głową zdobywa wyrównującą bramkę. Wydaję się ,że powtórzy się scenariusz meczu z Wratislawią zakończony zwycięstwem. Niestety zapał Parasola ostudził 2 minuty później samobójcze trafienie Stamy. Ta sytuacja podcięła skrzydła Parasolowi i spowodowała zachowania zawodników jak w pierwszej połowie. Obrońcy popełniali błędy, które nie powinny przytrafić się w LDJ, najpierw Kinal zaliczył asystę dla Polaru na 4:2, a na 5:2 w ziemię zostali wkręceni Kinal, Stama, Szefner i napastnik Polaru mocnym strzałem ustalił wynik meczu.
Nie ma usprawiedliwienie braku podstawowych zawodników, wszystko leży w głowach zawodników a one chyba są zajęte czymś innym. Niektórzy zawodnicy nie spełniają oczekiwań trenera i być może jest to ich ostatni sezon w LDJ w drużynie Parasola.

45

BR- bramki, ASYST.- asysty, ŻK- żółte kartki, CZK- czerwone kartki, N- nota, CZ- czas

NOTY: 1- bardzo słaby, 2- słaby, 3- przeciętny, 4- dobry, 5- bardzo dobry, 6- świetny

Wysoki pressing od początku meczu, długie utrzymywanie się przy piłce

Brak  pressingu w 1 połowie, dużo strat i niecelnych podań. 2 połowa aktywny pressing na połowie przeciwnika, po 60 min. Słaba gra 1x1 2,6,11

Zawodnicy wyróżniający się

Nr 10, 11

Zaw. Nr 17

POLAR WROCŁAW- PARASOL WROCŁAW LDJmł. 1:3 (1:0)

Po raz kolejny młodzi zawodnicy Parasola pokazali, że robia postępy i są zdyscyplinowani na wskazówki trenera. Szczególnie to było widoczne w drugiej połowię, którą zdominowali zakończona zdobyciem 3 bramek. Na wyróżnienie zasłużyli Szymański zdobywca 2 bramek, Cieśla, który wraca do po kontuzji do formy, bardzo pewny w grze defensywnej Burzyński oraz waleczny Żelazny, który wyeliminował z gry zawodnika drużyny gospodarzy kirującego grą.
Kolejny mecz ligowy odbędzie w sobotę ogodz 11.00 LDJ i 13.15 LDJ mł. na stadionie przy ul. Lotniczej a przeciwnikiem będzie kolejna drużyna broniąca się przed spadkiem Motobi Kąty Wrocławskie

.Duzo piłek prostopadłych na napastnika szybkiego

1 połowa brak realizacja zadań taktycznych,  2 połowa dobra gra 1x1 w strefach i asekuracja.